Ga op avontuur in Costa Rica en ontdek eeuwenoude regenwouden, vulkanen, wilde dieren en prachtige stranden. Je ziet tijdens deze tweeweekse reis zowel de Caribische Zee als de Grote Oceaan, maar ook het dichtbegroeide binnenland met de vele nationale parken. Maak wandelingen door de jungle, bekijk het regenwoud hoog vanaf een hangbrug en vaar met een bootje door de weelderige jungle. Wedden dat jullie veel dieren zullen spotten?

Deze reis is een voorbeeld van wat er mogelijk is. Onze ervaren reisexperts hebben deze reis met uiterste zorg samengesteld. Het reisprogramma kan volledig worden afgestemd op jouw persoonlijke voorkeuren. Of je nu een paar dagen langer of korter wilt blijven, extra excursies wilt toevoegen, of een wijziging in de route wenst – geen enkel probleem, we staan klaar om het naar jouw wensen aan te passen!
Jullie worden bij de luchthaven van San José en naar het hotel gebracht.
San José is de hoofdstad van Costa Rica en is gelegen in het hart van het land. Het is een typisch Latijns-Amerikaanse stad met veel mensen op straat, muziek uit de speakers en kleurrijke gebouwen. Daarnaast is het ook een stad met veel parken, koloniale gebouwen, musea en markten. Avenida Central is de winkelstraat van de stad en een autovrij gebied. Je vindt hier de grote winkel- en restaurantketens, maar ook boetiekjes en een aantal musea. ‘La Chola’ staat midden in de winkelstraat: een bronzen beeld van een donkere Latina vrouw met rondingen. De Tico’s slaan op haar billen voor geluk, waarna ze een paar meter verderop een lot voor de loterij kopen.
Overnachting in Auténtico Hotel, 3*, in San José.
Er is genoeg te zien en te beleven in en rondom de stad San José. Breng een bezoek aan één van de markten in de stad. Koop een souvenir bij de Mercado Artesanal of in Mercado Central. Dit is ook een goede plek voor een typische Costa Ricaanse lunch. Leuk om met de kids naartoe te gaan is het Kindermuseum. Breng ook zeker een bezoek aan het Nationale Theater, ook wel de parel van San José genoemd. Het is dan ook een prachtig gebouw met een entreehal vol met marmer, bladgoud en kristal. Een perfecte stop voor een kopje koffie of koop een kaartje voor een show vanavond. Een leuke wijk om ’s avonds te gaan eten is Escalante. Regel een taxi en kies één van de restaurants of de overdekte foodmarket in deze hippe en gezellige wijk.
Overnachting in San José.
De komende dagen gaan jullie Costa Rica met de huurauto ontdekken.
Je verlaat San José en rijdt naar Puerto Viejo de Talamanca, via Braulio Carrillo National Park. Wat een prachtige route om doorheen te rijden, omringd door groene jungle en vergezichten. Dit park is één van de grootste natuurparken van Costa Rica en opgedeeld in regen- en nevelwoud. Aan de oostkant van het park kun je een ritje maken in de Aerial Rainforest Tram (kabelbaan). In een open gondel vlieg je ca. 1,5 uur boven het regenwoud. Er leven hier meer dan 500 vogelsoorten, luiaards, miereneters, de tapir en nog veel meer diersoorten. Jullie zullen je ogen uitkijken!
Puerto Viejo, aan de Caribische kust, ademt reggae. De sfeer die in deze regio hangt, vind je nergens anders in Costa Rica. Je komt hier in een totaal andere wereld met een super relaxte Caribische sfeer en heerlijk eten! Ontdek verlaten ruige stranden en de nationale parken in de buurt, zoals National Park Cahuita en het Gandoca Manzanillo Reservaat. Maar er is nog veel meer te doen: ga snorkelen, duiken, paardrijden om maak een tripje naar eilandjes net over de grens in Panama.
Overnachting in Azania Bungalows, 3*, in Puerto Viejo de Talamanca.
De brulapen hebben er waarschijnlijk voor gezorgd dat je vroeg wakker bent. Geen probleem! Er is genoeg te doen in deze regio.
Fietsen is één van de leukste dingen om te doen op reis. Overal in Puerto Viejo kun je fietsen huren, meestal zo’n typische ‘cruiser’ met mandje voorop. Stap op de fiets en bezoek de verschillende stranden, de één nog mooier dan de ander. Of bezoek het Jaguar Rescue Center. Vrijwilligers vertellen je met passie over de dieren die hier worden opgevangen. Sommigen zijn aangereden, anderen als huisdier gehouden. Elk dier heeft z’n eigen verhaal. Het doel is de dieren weer uitzetten in het wild ergens in Costa Rica, indien mogelijk. Een belangrijke regel is dan ook dat je op een afstand van 2 meter moet blijven van de dieren. Contact met mensen maakt het terugkeren in de vrije natuur veel moeilijker.
Altijd al op een surfplank willen staan? Dat kan hier in Puerto Viejo bij één van de surfscholen langs het strand. Meld je aan voor een les en kies een mooie surfplank uit. Hopelijk sta je aan het eind van de dag op de plank en bedwing je de golf alsof je nooit anders hebt gedaan. De golven kunnen hier best heftig zijn. Je vindt hier dan ook de bekende ‘Salsa Brava’ waar ervaren surfers van over de hele wereld op af komen.
Overnachting in Puerto Viejo de Talamanca.
Vandaag rijden jullie weg van de kust naar het mooie Puerto Viejo de Sarapiquí. Vanaf de havenplaats Puerto Limon rij je het binnenland weer in. Als jullie nog niet eerder in Braulio Carrillo National Park gestopt zijn, dan hebben jullie vandaag een herkansing, het ligt op de route.
Waar de Puerto Viejo rivier en de Sarapiqui rivier samenkomen, ligt het plaatsje Puerto Viejo de Sarapiquí. Sarapiquí is een gebied dat bekend staat om de grote populatie trogons, prachtige vogels waar ook de quetzal toe behoort. In deze regio zijn bergen, vlaktes, vulkanen, meren, rivieren, bossen, fruitboerderijen en veeranches te zien. Natuurliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen: er is genoeg jungle om te ontdekken! Voor actievelingen staat er paardrijden, raften, floating of kajakken op het programma. Voor ieder wat wils dus. Dit gebied staat ook bekend om het vogelspotten. Maar er zijn ook andere dieren te spotten, zoals de ‘bluejeans’ kikker, pijlgifkikkers, agouti’s en apen.
Overnachting in Ara Ambigua Lodge, 2,5*, in Puerto Viejo de Sarapiquí.
Op naar de volgende bestemming. Eén van de meest bekende vulkanen van Costa Rica: vulkaan Arenal. Vanuit Sarapiquí rijden jullie naar La Fortuna, gelegen aan de voet van de vulkaan. Onderweg rij je door verschillende dorpjes zoals San Francisco en Muelle de San Carlos. Begint je maag al te knorren? Dan vind je hier een aantal restaurants om de reis even te onderbreken. Je rijdt langs voornamelijk suikerriet- en ananasplantages, tot die immense vulkaan voor je opdoemt.
Costa Rica is het land van de vulkanen. Eén van de meest bekende vulkanen is de Arenal. Een kegelvormige vulkaan die sinds een aantal jaren slaapt. Aan de voet van de vulkaan ligt La Fortuna. Een druk en gezellig dorp waar toeristen en tico’s elkaar ontmoeten op het dorpsplein. In La Fortuna vind je meerdere restaurants, souvenirwinkels, een supermarkt en tankstation. Een goede stop om even wat spullen in te slaan. De meeste accommodaties liggen aan de doorgaande weg van La Fortuna richting Arenal Volcano National Park. Daarnaast vind je hier verschillende ‘hotsprings’ (warmwaterbaden). Een heerlijke plek om bij te komen na een stevige wandeling. Het water in de baden wordt op natuurlijke wijze verwarmd door de vulkaan. Er is meer dan genoeg te zien en te beleven in dit gebied, je zult zich hier niet snel vervelen. Let op, in en rondom La Fortuna moet je bijna altijd parkeergeld betalen.
Overnachting in Casa Luna, 3,5*, nabij Arenal National Park.
Een vrije dag in de omgeving van de Arenal vulkaan. Je wordt wakker met, hopelijk, een vrij uitzicht op de indrukwekkende Arenal vulkaan. Al kan het hier nog wel eens bewolkt zijn, dus het is even afwachten. Er is van alles te doen in deze regio. Wij geven je graag een aantal tips.
Rij naar het nationale park en kies één of meerdere van de uitgezette wandelroutes uit. Bijvoorbeeld de ‘Sendero Los Heliconias’, een korte wandeling van 1 kilometer langs het dichtstbijzijnde punt waar voor het laatst in 1968 lava heeft gestroomd. Halverwege kun je de wandeling verlengen met 1,5 kilometer. Een aanrader want je wordt beloond met een prachtig uitzicht op de vulkaan en het nabij gelegen meer ‘Laguna de Arenal’. Nog niet genoeg gewandeld? Volg dan de ‘Sendero Las Coladas’ van 2 km om zo bij het punt te komen waar in 1993 nog lava heeft gestroomd. Ook hier kan de wandeling weer verlengd worden met een extra 3 kilometer door de ‘Sendero Los Tucanes’ te volgen. Je loopt dan door het groene tropische regenwoud aan de voet van de vulkaan. Kijk goed om je heen want misschien spot je wel een intens blauwe ‘blue morpho’ vlinder, een kleurrijke toucan of hoor je een brulaap brullen. Deze wandelroutes starten vanaf het ‘ranger station’ bij de ingang van het nationale park. Je betaalt hier de entree voor het park en je kunt bij de ranger terecht voor tips en vragen over de verschillende routes. Omdat de Arenal nog actief is kun je niet bij de krater komen, de wandelingen lopen allemaal aan de voet van en rondom de vulkaan.
Maak een rit langs het grootste meer in Costa Rica, ‘Laguna de Arenal’. Het is een kunstmatig aangelegd meer en de belangrijkste waterbron voor de regio. Er staat vaak een verfrissend windje dus windsurfers en kitesurfers kunnen hun hart ophalen hier. Geen fan van surfen? Rij dan met jouw auto langs het meer en stop af en toe voor een spectaculair uitzicht op het meer en de vulkaan in de verte. Langs de weg vind je een aantal restaurants voor een perfecte koffie- of lunchstop.
Op circa 6 kilometer rijden vanaf La Fortuna vind je een prachtige waterval en de perfecte plek voor een verkoelende dip. Je loopt in circa 20 minuten naar de waterval, gelegen aan de voet van de vulkaan Chato, het kleine zusje van de Arenal. Het water van de ‘Catarata de la Fortuna’ klettert naar beneden vanaf een hoogte van 70 meter te midden van de groene jungle. Een betere plek voor een dip in het water is er niet. Je betaalt 15 USD entreegeld wat wordt gebruikt voor het behoud en beheer van deze bijzondere plek.
Sluit de dag af in één van de warmwaterbaden (hotsprings) nabij La Fortuna. Bijvoorbeeld: Eco-Termales (van te voren reserveren) of Tabacón. Wij kunnen dit bij boeking voor je reserveren of kijk ter plaatse welke je het meest aanspreekt. Entree is vaak inclusief lunch of diner.
Overnachting nabij Arenal National Park.
Vandaag nemen jullie weer afscheid van de beroemde Arenal vulkaan. Rijd langs het meer ‘Laguna de Arenal’, het grootste meer van Costa Rica, op weg naar Monteverde. Heuvels aan de ene kant en de vulkaan aan de andere kant. Stop af en toe even langs het weer en geniet van het uitzicht en de rust.
Dan door naar het nevelwoud van Monteverde. Jullie rijden de bergen in, de weg wordt slechter en het is hobbelen over een grindweg en wat gaten ontwijken. Rustig aan rijden dus, en geniet van de natuur om jullie heen.
Het woud van Monteverde is vaak gehuld in nevel. Het bos trekt daarom ook veel dieren aan. Zo leven hier kleurrijke vlinders en gifgroene kikkers en slangen. Ook leeft hier de meest bijzondere vogel van de wereld, de quetzal. Het is wat frisser in dit gebied omdat het een hoger gelegen gebied is.
Overnachting in de Cala Lodge, 3,5*, in Monteverde.
Er is veel te zien, doen en ervaren in dit gebied. Onze tips:
Bewonder het Monteverde Cloud Forest vanaf grote hoogte in het Treetopia Park. Ga voor meer avontuur voor de Canopy tour en slinger van boom naar boom. In de vlindertuin zie je meer dan 40 soorten vlinders van dichtbij. Van rups tot de meest kleurrijke vlinders.
In Curi Cancha NP wonen de beroemde quetzal vogel en de zwavelborst toekan. Neem je verrekijker mee en misschien hebben jullie geluk om beiden te vinden.
Het Monteverde Cloud Forest kun je vanaf grote hoogte bewonderen in Treetopia, waar je over hangbruggen loopt, kunt ziplinen en de aerial tram naar een uitkijkpunt neemt. Het allerleukst vonden wij de bike zipline, waar je als een acrobaat over dunnen koorden hoog in de jungle fietst. Treetopia is wat rustiger dan andere hanging bridges rond Monteverde.
Ben je niet zo’n durfal, dan neem je de kabelbaan naar boven en wandelt over 6 verschillende hanging bridges. Voeg daar 7 ziplines aan toe, als je geen hoogtevrees hebt. En in het meest uitgebreide pakket klim je in bomen, rijd je met de luchtfiets over een koord, schommel je als Tarzan in de jungle.
Duur: circa 4 uur.
Minimum leeftijd: 5 jaar.
Inclusief: entree, uitrusting en begeleiding.
Overnachting in Monteverde.
Je verlaat het nevelwoud van Monteverde via een deels onverharde weg. In ongeveer 4,5 uur rijd je naar Manuel Antonio aan de zuidwestkust. Nog geen krokodillen gezien tijdens de reis? Stop dan halverwege in Tárcoles bij de ‘crocodile bridge’. Je bent vast niet de enige want het is een populaire stop. En dat is ook niet zo gek. Loop een stuk over de brug, kijk naar beneden en je ziet tientallen krokodillen liggen, in en langs de rivier. Het zijn er echt heel veel! Je stapt weer in de auto en vervolgt jouw reis richting Manuel Antonio National Park. Net voor het park ligt de plaats Quepos waar je nog wat inkopen kunt doen. Op de weg van Quepos naar het nationale park liggen de verschillende accommodaties aan weerszijden.
Manuel Antonio National Park beschikt over een bijzondere combinatie van natuur. Tropisch regenwoud, wit zandstrand en koraalrif voor de kust. Het is een klein park maar wel populair bij toeristen. Het kan daarom soms druk zijn, vooral in de ochtend omdat dan de dieren actief zijn. Ook is het ’s ochtends vroeg wat koeler dan in de middag. Het is een goed begaanbaar park met geasfalteerde paden. Ondanks de vele bezoekers zijn er ook hier veel dieren te zien. Luiaards hangen in de boom, leguanen relaxen op het strand en aapjes slingeren tussen de bomen. Pas wel goed op jouw spullen want de wasberen en apen gaan er anders mee vandoor op een onbewaakt moment. In het nabij gelegen plaatsje Quepos kun je de laatste inkopen doen. In het park is geen eten of drinken te koop dus neem dit zelf mee. De meeste accommodaties en restaurants liggen aan de weg die Quepos met Manuel Antonio verbindt. De zonsondergang aan deze kust is prachtig dus niks staat je meer in de weg om optimaal te genieten.
LET OP! Het park is op dinsdag gesloten.
Overnachting in Playa Espadilla, 3*, nabij Manuel Antonio National Park.
Ook al is het het kleinste park van Costa Rica, je kunt er gemakkelijk een hele dag doorbrengen. Zorg dat je vroeg bij de ingang staat, het park gaat om 07.00 uur open. Is het te druk? Ga dan later in de middag. Het park sluit om 16.00 uur. Wandel zelf door het park of huur een gids in om dieren voor je te spotten. Je wandelt door het groene tropische regenwoud en wordt beloond met weidse uitzichten over de helderblauwe zee en witte stranden. De mooiste stranden zijn Playa Manuel Antonio en Playa Espadilla Sur, beide in het nationale park. Vergeet dus niet om jouw badkleding en handdoek mee te nemen. Dichterbij de ingang zijn de stranden vaak wat drukker. Loop dus iets verder zodat je een strandje voor uzelf heeft, al is het maar voor even want de aapjes en neusberen houden je waarschijnlijk gezelschap. In de omgeving van Manuel Antonio zijn ook verschillende andere activiteiten te ondernemen. Leer surfen en bedwing de golven, stap in een kayak en bekijk het park vanaf zee of ontdek de mangroves van Damas Island vanuit een kayak. Er is genoeg te zien en te beleven in dit gebied.
Overnachting nabij Manuel Antonio National Park.
Deze dag is ter vrije besteding.
Overnachting nabij Manuel Antonio National Park.
Vandaag hebben jullie twee manieren om in San José te komen. Kies de avontuurlijke route door de bergen of de schilderachtige kustroute. Als je de bergroute kiest, sla dan vlak voor Parrita af en volg de rivier. Je komt langs weinig dorpjes, door een inheems gebied en het Nationale Park La Cangreja met watervallen en meer dan 300 vogelsoorten. De kustroute is ook prachtig. Het is moeilijk kiezen! Stop in een van de dorpjes voor een lunch en geniet van het uitzicht. Tijdens beide routes zijn jullie ongeveer even lang onderweg.
Tijd om de huurauto weer in te leveren.
Overnachting in Auténtico Hotel, 3*, in San José.
Jullie worden in een half uur naar het vliegveld gebracht voor jullie vlucht.
De onderstaande hotels hebben wij opgenomen in de reis, ook staan er suggesties in. Staat het hotel van jouw keuze er niet bij, laat het ons weten wij kunnen bijna alle hotels aanbieden.
























Eenvoudig, maar mooi gelegen hotel waar vanuit trails naar kleine meren beginnen. Aangenaam zwembad bij het hotel. Het hotel wordt gerund door een familie.



















Eenvoudige lodge met persoonlijke sfeer op een prachtige locatie, midden in de natuur. Een goed en rustig uitgangspunt voor een uitstapje naar het nevelwoud van Monteverde.













Vanaf het terras bij het zwembad en de balkons van de kamers kun je het Manuel Antonio National Park bewonderen. In de weelderige tuin van het hotel is altijd wat te zien: van de grote blauwe Morpho vlinders tot kolibries, apen en herten.




De prijzen zijn vanafprijzen, gebaseerd op het laagseizoen en exclusief intercontinentale vlucht. De prijs kan per vertrekdatum verschillen, de intercontinentale vlucht kunnen wij bijboeken. Neem contact met ons op, wij helpen jullie graag.
Het boeken via Van Verre biedt diverse voordelen, waaronder zekerheid, flexibiliteit, verzekering en mogelijke prijsvoordelen.
Allereerst kun je bij ons een ticket in optie zetten. Zo kunnen wij voor een bepaalde periode de prijs vasthouden van een ticket, zonder het ticket definitief te boeken. De optie is gratis en vrijblijvend, waardoor jij op je gemak in overleg met ons de rondreis kunt samenstellen.
Als het vliegticket en landarrangement samen een pakket vormen, valt jouw reis volledig onder de dekking van het SGR en Calamiteitenfonds. Ook is het ticket dan bij de meeste verzekeraars meeverzekerd in geval van annulering.
Daarnaast kunnen wij binnenlandse vluchten en intercontinentale vluchten gezamenlijk boeken, waardoor jouw overstap op een volgende vlucht verzekerd is.
Elke reisspecialist van Van Verre kent een aantal bestemmingen door en door, uit eigen reiservaring. We zorgen ervoor dat je reisaanvraag bij dé landendeskundige terechtkomt die jou alles kan vertellen over deze bestemming. Jullie stippelen samen een reisroute uit die aansluit op jouw reiswensen. Deze route werken we vervolgens uit tot een reisvoorstel met een uitgebreide dag-tot-dag beschrijving, hotelbeschrijvingen en praktische informatie. Per e-mail ontvang je een link naar jouw persoonlijke reisvoorstel.
Heb je vragen of wil je iets wijzigen? De landendeskundige bespreekt het graag persoonlijk met je. Is jouw reis helemaal naar wens? Dan leggen wij alle reisonderdelen voor je vast bij onze lokale partners op de bestemming.
Vrijblijvend en persoonlijk advies voor jullie privéreis? Onze reisspecialisten helpen je graag verder, via e-mail, telefoon, videobellen of bij ons op kantoor in Monnickendam.
Onze openingstijden zijn van ma t/m vr van 09.00 tot 17.30 uur.
Bel mij op 0299 475 083
Contact opnemen

Je kunt een rondreis, excursie of onze tips opslaan om deze later gemakkelijk terug te vinden. Dit doe je door op het ‘hartje’ te klikken. Vervolgens kun je een reisvoorstel aanvragen door hieronder op de knop ‘reisvoorstel aanvragen’ te klikken.
Je hebt nog geen reisideeën toegevoegd
Je kunt reisideeën toevoegen door op het hartje te klikken bij een reis.
Reisvoorstel aanvragen
Je reisideeën verwerken we in een reisvoorstel, dat je binnenkort ontvangt. Misschien nemen we nog even contact met je op als we vragen of suggesties hebben. Liever bellen? Je kunt ons bereiken op +31(0)299-47 50 83 om je wensen door te spreken.
Reisvoorstel aanvragen